Akademia Aquafresh

W roku szkolnym 2014/2015 nasze przedszkole również bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków. W ramach programu 30 września nasze dzieci wraz z innymi przedszkolakami z całej Polski brały udział w ustanowieniu rekordu GUINNESSA w kategorii największa liczba dzieci szczotkujących razem zęby. Tym samym ustanowiliśmy rekord. Gratulujemy.

Dzieci od organizatora Programu dostały imienne certyfikaty uczestnictwa w pobijaniu rekordu.

W ramach akcji zdrowotnej nasze dzieci 2 razy do roku uczestniczą we fluoryzacji.

 

Nauczycielki systematycznie prowadzą zajęcia o tematyce zdrowotnej a w szczególności na temat dbania o higienę jamy ustnej. 

 

 Nasze Przedszkole w roku szkolnym 2013/2014 bierze udział w III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej  "Akademia Aquafresh" koncentrującym się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program realizowany będzie we wszystkich grupach wiekowych. 

W ramach Programu, której wspólnie z „Pastusiami” uczymy dbania o higienę jamy ustnej. Program realizowany we wszystkich grupach wiekowych. Swoim zasięgiem obejmie aż  500 000 dzieci. W Polsce problem próchnicy jest nadal znaczący, badania wskazują, że jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na tę chorobę!

„Akademia Aquafresh” stawia sobie za cel nauczenie jak największej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej poprzez zabawę ale i regularne zajęcia praktyczne, które mamy nadzieję, dzięki kontynuowaniu wraz z rodzicami w domach, przyczynią się do zmniejszenia odsetka dzieci z próchnicą w Polsce.

W ramach „Akademii Aquafresh” przedszkola otrzymują pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych licznymi grami i zabawami. Co roku „Akademia Aquafresh” zaprasza przedszkola i rodziców do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją „Akademii Aquafresh” objęli:
Instytut Matki i Dziecka, 
Fundacja Wiewiórka oraz Polskie Towarzystwo Lekarskie.

 O realizacji programu, jego przebiegu, konkursach z nim związanych będziemy Państwa informować na bieżąco. Akcję rozpoczynamy w listopadzie.  

18.11. 2013 r - rozpoczynamy realizację programu. Dzieci z cyklu zajęć dowiedzą się między innymi: Skąd się biorą zęby, poznają budowę jamy ustnej, co należy jeść by zdrowe ząbki mieć, zasadach dbania o higienę jamy ustnej i wiele innych rzeczy związanych ze zdrowymi zębami.

Dla rodziców przygotowaliśmy ulotkę na temat programu i konkursów dla rodziny z licznymi nagrodami. Zainteresowanych  szczegółami odsyłamy na stronę www.akademia-aquafresh.pl , natomiast dla dzieci przygotowaliśmy Tabelę mycia ząbków wraz z odznaką do codziennego zachęcania do mycia ząbków. Po materiały zgłaszamy się do nauczycielek w grupach.

20.01. 2014 - Przedszkole za aktywny udział w III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh" otrzymało certyfikat i podziękowanie.

© 2022 Przedszkole 12 Otwock All Rights Reserved.