5 porcji warzyw, owoców lub soku

Program edukacyjny "5 porcji warzyw, owoców lub soku" jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz nauczycieli w przedszkolach. Działanie to jest uzupełnieniem i rozszerzeniem kampanii trwającej od września 2011 roku, której celem jest propagowanie wśród dorosłych i dzieci spożywania 5 porcji warzyw, owoców lub soku dziennie.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzienne spożycie warzyw i owoców powinno wynosić co najmniej 400-500 gramów, podzielonych na kilka mniejszych porcji. Wielu z nas nie zapewnia swojemu organizmowi nawet tej minimalnej ilości, która pozwala zadbać o dobre samopoczucie i kondycję.

Dlatego tak ważna jest edukacja, którą chcemy zacząć już w przedszkolach, aby od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach zasady właściwej diety i zachęcać do spożywania warzyw, owoców i picia soków.

1.12.2013 rok - rozpoczynamy realizację programu. Nauczcielki w sposób dostępny dzieciom prowadzą zajęcia, zabaw, gry dotyczące tego jak ważne dla organizmu jest spożywanie dziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. O przebiegu realizacji będziemy informować na bieżąco.

© 2022 Przedszkole 12 Otwock All Rights Reserved.