mgr Anna Czy┼╝kowska

Nauczyciel dyplomowany, wykształcenie wyższe magisterskie. Staż pracy w Przedszkolu nr 12 - 38 lat.
ABSOLWENTKA:
ÔÇó  Wy┼╝szej Szko┼éy Humanistycznej w Pu┼étusku ÔÇô kierunek : pedagogika
ÔÇó  Wy┼╝szej Szko┼éy Pedagogicznej ZNP w Warszawie
ÔÇó  Studium Wychowania Przedszkolnego w Radzyminie
ZAINTERESOWANIA:
ÔÇó  Muzykologia
ÔÇó  Czytelnictwo
ÔÇó  Jazda na rowerze

W plac├│wce pracowa┼éam w ka┼╝dej grupie wiekowej. Obecnie prowadz─Ö grup─Ö sk┼éadaj─ůc─ů si─Ö z dzieci   6  letnich. Podczas pracy z dzie─çmi wdra┼╝am program matematyczny prof. E. Gruszczyk-Kolczy┼äskiej. Upowszechniam w┼Ťr├│d przedszkolak├│w czytelnictwo, utwierdzam dzieci w przekonaniu, ┼╝e ksi─ů┼╝ka jest ┼║r├│d┼éem wiedzy i przyjemno┼Ťci. Przygotowuj─Ö z wychowankami teatrzyki, inscenizacje. Dbam o to, aby dostosowa─ç zadania do mo┼╝liwo┼Ťci dzieci. D─ů┼╝─Ö do tego, aby podci─ůga─ç dzieci s┼éabsze, ale jednocze┼Ťnie nie blokowa─ç tempa rozwoju dzieci zdolnych. Wiedz─Ö muzyczn─ů wykorzystuj─Ö w ─çwiczeniach nad umuzykalnianiem dzieci.

mgr Jolanta Fijałkowska

Nauczycielka dyplomowana z 35 letnim sta┼╝em pracy. Uko┼äczy┼éa Studium Wychowania Przedszkolnego oraz studia w Wy┼╝szej Szkole Humanistyczno - Pedagogicznej w ┼üowiczu, kierunek Nauczanie wczesnoszkolne. Obecnie pracuje w grupie dzieci  5 letnich wspieraj─ůc ich rozw├│j podczas wielu wielu ciekawych zaj─Ö─ç i zabaw z zakresu matematyki, bajki, plastyki, muzyki.

mgr Teresa Izdebska

Uko┼äczy┼éa Studium Wychowania Przedszkolnego i Wy┼╝sz─ů Szko┼é─Ö Pedagogiczn─ů w Pu┼étusku. Jest nauczycielem dyplomowanym z 37 letnim sta┼╝em pracy. Obecnie pracuje w grupie   5-6   letnich dzieci. W pracy w dzie─çmi stara si─Ö aby ka┼╝de dziecko by┼éo szcz─Ö┼Ťliwe, wspieraj─ůc indywidualnie jego rozw├│j. Swoje zainteresowania - muzyk─Ö, plastyk─Ö i literatur─Ö przekazuj─Ö dzieciom podczas zaj─Ö─ç.

mgr Ewa Ostrowska

Nauczyciel Dyplomowany, zam─Ö┼╝na, doros┼éa c├│rka. Uko┼äczy┼éa Studium Wychowania Przedszkolnego przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie, nast─Öpnie studia magisterskie w Mazowieckiej Wy┼╝szej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w ┼üowiczu na Wydziale Pedagogicznym, gdzie obroni┼éa prac─Ö magistersk─ů z zakresu psychologii.

Jest nauczycielem z wieloletnim do┼Ťwiadczeniem zawodowym. Posiada uprawnienia instruktora gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Obecnie prowadzi grup─Ö dzieci 6 letnich.

Poza prac─ů zawodow─ů interesuje si─Ö dobr─ů literatur─ů i kinem. Pasjonatka ┼╝eglarstwa i wszystkiego co zwi─ůzane z wod─ů oraz turystyki rowerowej.

mgr Marzena Pawlak

Jestem absolwentk─ů Wy┼╝szej Szko┼éy Humanistyczno ÔÇô Pedagogicznej w ┼üowiczu w zakresie edukacji pocz─ůtkowej. Pedagog z wieloletnim do┼Ťwiadczeniem. Praca nauczyciela to spe┼énienie marze┼ä z dzieci┼ästwa, pasja kt├│r─ů sukcesywnie rozwijam. Pracuje w grupie dzieci 4-5 letnich

mgr Gra┼╝yna Wojtachnio

nauczyciel dyplomowany Absolwentka Wy┼╝szej Szko┼éy Humanistycznej w ┼üowiczu na kierunku Edukacji Wczesnoszkolnej. Studium Wychowania Przedszkolnego w Rembertowie. Wieloletni pracownik Przedszkola nr 12 w Otwocku M─Ö┼╝atka, dwoje dzieci w wieku szkolnym. Zainteresowania ÔÇô turystyka krajoznawcza, fotografia, muzyka klasyczna, dobra ksi─ů┼╝ka, teatr. Pracuje w grupie dzieci 5-6 letnich

Pracownicy administracji i obsługi:

W pracy dydaktyczno - wychowawczo - opieku┼äczej nauczycielom pomagaj─ů

- pani Marianna Firl─ůg - pomoc nauczyciela w grupie dzieci najm┼éodszych

- pani Bogusia Lasecka - wo┼║na oddzia┼éowa w grupie I(dzieci 3 letnie)

- pani Barbara Cygan - wo┼║na oddzia┼éowa w grupie dzieci II (dzieci 4-5 letnie)

- pani Jolanta Paduch - wo┼║na oddzia┼éowa w grupie III (dzieci 5-6 letnie)

- pani Ma┼égorzata Szymczak - wo┼║na oddzia┼éowa w grupie IV (dzieci 6 letnie)

Pyszne i zdrowe posiłki przygotowuje dla nas pani Monika Górnik

Pomagaj─ů jej w tym:

- pani Marlena Kowalska

- pani Anna Wieczorek

Trudn─ů i odpowiedzialn─ů prac─Ö intendentki w przedszkolu wykonuje

pani Ewa Zych.

Konserwatorem dbaj─ůcym o wygl─ůd tarasu, ogrodu przedszkolnego jest Pan Leszek Dudzicki. Dodatkowo pomaga dzieciom przy przechodzeniu na drug─ů stron─Ö ulicy (na teren), oraz pomaga intendentce w przynoszeniu wszystkich zakup├│w do przedszkola.