Przedszkole Miejskie nr 12 w Otwocku
 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Akademia Aquafresh

W roku szkolnym 2014/2015 nasze przedszkole r├│wnie┼╝ bierze udzia┼é w Og├│lnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolak├│w. W ramach programu 30 wrze┼Ťnia nasze dzieci wraz z innymi przedszkolakami z ca┼éej Polski bra┼éy udzia┼é w ustanowieniu rekordu GUINNESSA w kategorii najwi─Öksza liczba dzieci szczotkuj─ůcych razem z─Öby. Tym samym ustanowili┼Ťmy rekord. Gratulujemy.

Dzieci od organizatora Programu dostały imienne certyfikaty uczestnictwa w pobijaniu rekordu.

W ramach akcji zdrowotnej nasze dzieci 2 razy do roku uczestnicz─ů we fluoryzacji.

 

Nauczycielki systematycznie prowadz─ů zaj─Öcia o tematyce zdrowotnej a w szczeg├│lno┼Ťci na temat dbania o higien─Ö jamy ustnej.┬á

 

┬áNasze Przedszkole w roku szkolnym 2013/2014 bierze udzia┼é w III edycji Og├│lnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej┬á "Akademia Aquafresh" koncentruj─ůcym si─Ö na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program realizowany b─Ödzie we wszystkich grupach wiekowych.┬á

W ramach Programu, kt├│rej wsp├│lnie z ÔÇ×PastusiamiÔÇŁ uczymy dbania o higien─Ö jamy ustnej. Program realizowany we wszystkich grupach wiekowych. Swoim zasi─Ögiem obejmie a┼╝┬á┬á500 000 dzieci. W Polsce problem pr├│chnicy jest nadal znacz─ůcy, badania wskazuj─ů, ┼╝e jeste┼Ťmy w czo┼é├│wce kraj├│w z najwi─Ökszym procentem dzieci choruj─ůcych na t─Ö chorob─Ö!

ÔÇ×Akademia AquafreshÔÇŁ stawia sobie za cel nauczenie jak najwi─Ökszej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej poprzez zabaw─Ö ale i regularne zaj─Öcia praktyczne, kt├│re mamy nadziej─Ö, dzi─Öki kontynuowaniu wraz z rodzicami w domach, przyczyni─ů si─Ö do zmniejszenia odsetka dzieci z pr├│chnic─ů w Polsce.

W ramach ÔÇ×Akademii AquafreshÔÇŁ przedszkola otrzymuj─ů pakiety bezp┼éatnych materia┼é├│w edukacyjnych licznymi grami i zabawami.┬áCo roku ÔÇ×Akademia AquafreshÔÇŁ zaprasza przedszkola i rodzic├│w do udzia┼éu w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!Patronat Honorowy nad tegoroczn─ů edycj─ů ÔÇ×Akademii AquafreshÔÇŁ obj─Öli:
Instytut Matki i Dziecka, 
Fundacja Wiewiórka oraz Polskie Towarzystwo Lekarskie.

┬áO realizacji programu, jego przebiegu, konkursach z nim zwi─ůzanych b─Ödziemy Pa┼ästwa informowa─ç na bie┼╝─ůco.┬áAkcj─Ö rozpoczynamy w listopadzie.┬á┬á

18.11. 2013 r - rozpoczynamy realizacj─Ö programu. Dzieci z cyklu zaj─Ö─ç dowiedz─ů si─Ö mi─Ödzy innymi: Sk─ůd si─Ö bior─ů z─Öby, poznaj─ů budow─Ö jamy ustnej, co nale┼╝y je┼Ť─ç by zdrowe z─ůbki mie─ç, zasadach dbania o higien─Ö jamy ustnej i wiele innych rzeczy zwi─ůzanych ze zdrowymi z─Öbami.

Dla rodzic├│w przygotowali┼Ťmy ulotk─Ö na temat programu i konkurs├│w dla rodziny z licznymi nagrodami. Zainteresowanych┬á szczeg├│┼éami odsy┼éamy na stron─Ö┬áwww.akademia-aquafresh.pl┬á, natomiast dla dzieci przygotowali┼Ťmy Tabel─Ö mycia z─ůbk├│w wraz z odznak─ů do codziennego zach─Öcania do mycia z─ůbk├│w. Po materia┼éy zg┼éaszamy si─Ö do nauczycielek w grupach.

20.01. 2014 - Przedszkole za aktywny udział w III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh" otrzymało certyfikat i podziękowanie.