Przedszkole Miejskie nr 12 w Otwocku
 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

G├│ra Grosza

G├│ra grosza 2014 r.

Poraz kolejny nasze przedszkole przyst─ůpi┼éo do Akcji G├│ra Grosza w roku 2014.

Przedstawiamy Państwu podsumowanie Akcji.

Zebrano monety o nominałach:

1 gr - 2827 sztuk

2 gr - 2100 sztuk

5 gr - 1610 sztuk

10 gr - 232 sztuki

20 gr - 112 sztuk

50 gr - 250 sztuk

1 zł - 1 sztuka

┼ü─ůczna kwota zebranych pieni─ůdzy to 201,07

Wszystkie monety wraz z protokołem zbiórki zostały przekazane organizatorowi.

Wszystkim dziękujemy za udział w Akcji.

 

Nasze Przedszkole, jak co roku przyst─ůpi┼éo do Akcji G├│ra Grosza. Akcja prowadzona jest w szko┼éach i przedszkolach w ca┼éej Polsce w dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013 roku. Celem akcji jest zbieranie funduszy na nast─Öpuj─ůce programy pomocy: pomoc dla zawodowych rodzin zast─Öpczych, rodzinnych dom├│w dziecka, pomoc dla istniej─ůcych dom├│w dziecka i innych plac├│wek opieku┼äczo - wychowawczych, tworzenie grup usamodzielnienia dla m┼éodzie┼╝y z dom├│w dziecka, programy szkole┼ä rodzin zast─Öpczych i adopcyjnych, programy terapeutyczne dla dzieci przebywaj─ůcych w r├│┼╝nych formach opieki zast─Öpczej.

Akcja przeprowadzana jest przez zbi├│rk─Ö monet od 1 gr do 5 z┼é w szko┼éach i przedszkolach w ca┼éej Polsce. Mo┼╝liwa jest zbi├│rka wi─Ökszych nomina┼é├│w, jednak┼╝e dla organizator├│w akcji podstawowym celem jest u┼Ťwiadomienie dzieciom i m┼éodzie┼╝y, ┼╝e najdrobniejsze monety zebrane w tak du┼╝ej ilo┼Ťci mog─ů stworzy─ç fundusz, dzi─Öki kt├│remu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich kole┼╝ankom i kolegom, kt├│rzy┬á znale┼║li si─Ö w bardzo trudnej sytuacji ┼╝yciowej.

METODA PRZEPROWADZANIA AKCJI

Dyrektor przedszkola powo┼éuje Komisj─Ö "G├│ry Grosza", kt├│r─ů tworz─ů wybrani nauczyciele. Zbi├│rka przeprowadzana jest w poszczeg├│lnych grupach dzieci. Dzieci (lub rodzice) wrzucaj─ů przyniesione grosze do specjalnie przygotowanych na ten cel pude┼éek. Po zako┼äczeniu zbi├│rki w przedszkolu┬áKomisja przelicza pieni─ůdze i wype┼énia Protok├│┼é zbi├│rki, kt├│ry wraz z monetami wysy┼éany jest za po┼Ťrednictwem kuriera wskazanego przez Towarzystwo Nasz Dom┬ádo firmy przeliczeniowej.

Zachęcamy Państwa do czynnego udziału w tej Akcji. O zakończeniu i podsumowaniu Akcji poinformujemy. 

18.12.2013r. - podsumowanie akcji:

Informujemy rodziców o zakończeniu akcji "Góra Grosza". A oto zestawienie

Zebrano monety o nominałach:

50 groszy - 1 sztuka

1 zł - 1 sztuka

20 groszy - 8 sztuk

10 groszy - 49 sztuk

5 groszy - 2007 sztuk

2 grosze -2917 sztuk

1 grosz - 5593 sztuki

 

┼ü─ůczna kwota zebranych pieni─Ödzy to 222,62

Wpłynęły jeszcze inne monety. Oto one:

5 złotych z roku 1982 - 1 sztuka

2 złote z roku 1985 - 1 sztuka

20 kc - 1 sztuka

1 Schilling - 1 sztuka

10 lipa - 1 sztuka

5 cent├│w - 1 sztuka

2 centy - 2 sztuki

1 cent - 2 sztuki

5 centym├│w - 3 sztuki.

1 cent USA - 1 sztuka

Wszystkie monety wraz z protoko┼éem zbi├│rki zostan─ů przekazane organizatorowi. Dzi─Ökujemy za udzia┼é w akcji.