Przedszkole Miejskie nr 12 w Otwocku
 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Kubusiowi Przyjaciele Natury

┬áProgram ÔÇ×Kubusiowi Przyjaciele NaturyÔÇŁ to jeden z najwi─Ökszych og├│lnopolskich program├│w edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez mark─Ö Kubu┼Ť.┬áCelem programu skierowanego do przedszkolak├│w w ca┼éej Polsce jest zach─Öcanie dzieci do dbania o ┼Ťrodowisko naturalne. G┼é├│wnym zadaniem ma┼éych uczestnik├│w jest przygotowanie szeregu projekt├│w ekologicznych, np. uprawianie ogr├│dk├│w, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkurs├│w plastycznych oraz przedstawie┼ä dla rodzic├│w i wiele innych ekologicznych dzia┼éa┼ä.

Partnerem akcji jest telewizja TVN, a patronat medialny sprawuje  portal BlizejPrzedszkola.pl oraz CzasDzieci.pl.
W roku 2013/2014 w przedszkolach odbędzie się VI edycja programu. 

┬áBohaterem wszystkich materia┼é├│w programu jest Kubu┼Ť, kt├│ry pokazuje dzieciom pi─Ökno natury i uczy,┬ájak j─ů chroni─ç. Dzi─Öki specjalnie nagranym bajkom, najm┼éodsi mog─ů przenie┼Ť─ç si─Ö z Kubusiem we wspania┼éy ┼Ťwiat wyobra┼║ni.┬áPrze┼╝ywaj─ůc rozmaite przygody, dzieci poznaj─ů ro┼Ťliny i zwierz─Öta, ucz─ů si─Ö szacunku i ekologicznych zachowa┼ä: jak zachowywa─ç si─Ö na ┼éonie natury, jak wa┼╝na jest segregacja ┼Ťmieci i dok┼éadne zakr─Öcanie kranu, jak zdrowo si─Ö od┼╝ywia─ç jedz─ůc codziennie 5 porcji warzyw, owoc├│w lub soku.┬áDodatkowo, bior─ůc udzia┼é w specjalnym konkursie na najpi─Ökniejsze miejsca w Polsce, przedszkola b─Öd─ů mie─ç szans─Ö na wyj─ůtkow─ů wygran─ů.┬á

Program trwa do ko┼äca czerwca 2014 roku. O przebiegu i konkursach z nim zwi─ůzanych b─Ödziemy informowa─ç na bie┼╝─ůco.

grudzień 2013 - marzec 2014

W tym okresie dzieci zosta┼éy zapoznane z nast─Öpuj─ůcymi zagadnieniami: "┼╗yj w zgodzie z natur─ů" (dary natury, jaka b─Ödzie pogoda, las w niebezpiecze┼ästwie, zwierz─Öta nasi przyjaciele, "Jedz 5 porcji warzyw i owoc├│w dziennie" (co jest takiego zdrowego w warzywach i owocach) "Zadbaj o czyste powietrze", "Dbaj o wod─Ö (co szkodzi wodzie, wody nie┬á da si─Ö zast─ůpi─ç), "Oszcz─Ödzaj energi─Ö" (energia elektryczna, co to jest pr─ůd, sk─ůd bierze si─Ö pr─ůd, oszcz─Ödzaj pr─ůd, "Segreguj ┼Ťmieci".

W ramach programu przeprowadzono zaj─Öcia z dzie─çmi.

1. Dzień Kubusiowych przyjaciół natury - dzieci poznały pojęcie natury, zostały wdrożone do szacunku dla przyrody oraz zdobyły wiedzę o chronionych gatunkach.

2. Dzie┼ä 5 porcji warzyw owoc├│w lub soku - dzieci pozna┼éy od┼╝ywcze w┼éa┼Ťciwo┼Ťci owoc├│w i warzyw oraz dowiedzia┼éy si─Ö ┼╝e nale┼╝y spo┼╝ywa─ç je 5 razy dziennie.

3. Dzie┼ä marchewki - dzieci pozna┼éy od┼╝ywcze w┼éa┼Ťciwo┼Ťci marchewki, nauczy┼éy si─Ö wprowadza─ç j─ů do jad┼éospisu w r├│┼╝norodnych formach, przygotowywa┼éy sok z marchewki

4. Dzie┼ä II ┼Ťniadania - dzieci dowiedzia┼éy si─Ö jak wa┼╝na jest zbilansowana dieta bogata w produkty zbo┼╝owe

8.04 2014

Konkurs rozpocz─Öty

Zapraszamy

do udzia┼éu w wyj─ůtkowym

KONKURSIE KUBUSIA DLA PRZEDSZKOLI

ÔÇ×Najpi─Ökniejsze miejsce w Twojej okolicyÔÇŁ

Konkurs organizowany jest w ramach programu ÔÇ×KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURYÔÇŁ,

prowadzonego przez markę KUBUŚ już po raz drugi.

CZEKAJ─ä ATRAKCYJNE NAGRODY!

16 zwyci─Öskich przedszkoli otrzyma zestawy, sk┼éadaj─ůce si─Ö z cyfrowego aparatu fotograficznego, zestawu tablic edukacyjnych, upominku dla ka┼╝dego dziecka i produkt├│w marki Kubu┼Ť.

ZASADY KONKURSU:

 Uczestnikiem konkursu może zostać każde przedszkole w Polsce.

Aby wzi─ů─ç udzia┼é w zabawie przedszkole musi nades┼éa─ç na stron─Ö www.przyjacielenatury.pl zdj─Öcie, przedstawiaj─ůce ÔÇ×Najpi─Ökniejsze miejsce w Twojej okolicyÔÇŁ (na terenie swojego wojew├│dztwa, najlepiej znajduj─ůce si─Ö nie dalej ni┼╝ 60 km od plac├│wki).

Do zdj─Öcia nale┼╝y do┼é─ůczy─ç kreatywny opis, uzasadniaj─ůcy, dlaczego miejsce jest wyj─ůtkowe.

┬áNa ka┼╝de miejsce, bior─ůce udzia┼é w konkursie, b─Ödzie mo┼╝na g┼éosowa─ç codziennie do 31.05.2014.

┬áW finale, w ka┼╝dym wojew├│dztwie Jury wybierze jednego zwyci─Özc─Ö spo┼Ťr├│d pi─Öciu przedszkoli, kt├│re zdoby┼éy najwi─Öksz─ů ilo┼Ť─ç g┼éos├│w. Zwyci─Özc├│w b─Ödzie wi─Öc szesnastu!

Konkurs trwa od 07.04.2014 do 31.05.2014 r.

Wi─Öcej informacji oraz Regulamin Konkursu s─ů dost─Öpne na stronie konkurs.przyjacielenatury.pl