Przedszkole Miejskie nr 12 w Otwocku
 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Konkurs "Mamo, Tato wolę wodę"

Program edukacyjny„Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku,
w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, Tato, wolę wodę!”Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów, setki tysięcy przedszkolaków, poprzez zabawę poznało fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego życia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz poznać jej właściwości, zastosowania i sposoby oszczędzania.

W ramach czterech dotychczasowych edycji programu, odbyło się wiele edukacyjnych wydarzeń, podczas których całe rodziny brały udział
w zaskakujących eksperymentach oraz przekonały się, że woda nie musi być nudna. Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

Dotychczasowe edycje „Mamo, Tato, wolę wodę!” cieszyły się dużym zainteresowaniem, a placówki przedszkolne chętnie realizowały program.

Nadrzędnym celem programu jest zachęcenie dzieci do picia wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety. W ramach programu chcemy jednak promować nie tylko zdrowy tryb życia, prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczną, ale też postawy proekologiczne.

Program kierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat i realizowany w przedszkolach.

Nauczyciele w sposób przystępny dzieciom za pomocą realizowanych zajęć i zabaw z programu kształtują nawyk codziennego picia wody jako źródła zdrowia. Mamy nadzieję, że Państwo jako rodzice przyłączą się do kształtowania tego nawyku przez Wasze pociechy.