Przedszkole Miejskie nr 12 w Otwocku
 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

5 porcji warzyw, owoc├│w lub soku

Program edukacyjny "5 porcji warzyw, owoc├│w lub soku" jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzic├│w oraz nauczycieli w przedszkolach. Dzia┼éanie to jest uzupe┼énieniem i rozszerzeniem kampanii trwaj─ůcej od wrze┼Ťnia 2011 roku, kt├│rej celem jest propagowanie w┼Ťr├│d doros┼éych i dzieci spo┼╝ywania 5 porcji warzyw, owoc├│w lub soku dziennie.

Zgodnie z┬ázaleceniami ┼Üwiatowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzienne spo┼╝ycie warzyw i owoc├│w powinno wynosi─ç co najmniej 400-500 gram├│w, podzielonych na kilka mniejszych porcji. Wielu z┬ánas nie zapewnia swojemu organizmowi nawet tej minimalnej ilo┼Ťci, kt├│ra pozwala zadba─ç o dobre samopoczucie i kondycj─Ö.

Dlatego tak wa┼╝na jest edukacja, kt├│r─ů chcemy zacz─ů─ç ju┼╝ w przedszkolach, aby od najm┼éodszych lat zaszczepi─ç w dzieciach zasady w┼éa┼Ťciwej diety i zach─Öca─ç do spo┼╝ywania warzyw, owoc├│w i picia sok├│w.

1.12.2013 rok - rozpoczynamy realizacj─Ö programu. Nauczcielki w spos├│b dost─Öpny dzieciom prowadz─ů zaj─Öcia, zabaw, gry dotycz─ůce┬átego jak wa┼╝ne dla organizmu jest spo┼╝ywanie dziennie 5 porcji warzyw, owoc├│w lub soku. O przebiegu realizacji b─Ödziemy informowa─ç na bie┼╝─ůco.