mgr Anna Czyżkowska

Nauczyciel dyplomowany, wykształcenie wyższe magisterskie. Staż pracy w Przedszkolu nr 12 - 38 lat.
ABSOLWENTKA:
•  Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku – kierunek : pedagogika
•  Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie
•  Studium Wychowania Przedszkolnego w Radzyminie
ZAINTERESOWANIA:
•  Muzykologia
•  Czytelnictwo
•  Jazda na rowerze

W placówce pracowałam w każdej grupie wiekowej. Obecnie prowadzę grupę składającą się z dzieci   5-6  letnich. Podczas pracy z dziećmi wdrażam program matematyczny prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Upowszechniam wśród przedszkolaków czytelnictwo, utwierdzam dzieci w przekonaniu, że książka jest źródłem wiedzy i przyjemności. Przygotowuję z wychowankami teatrzyki, inscenizacje. Dbam o to, aby dostosować zadania do możliwości dzieci. Dążę do tego, aby podciągać dzieci słabsze, ale jednocześnie nie blokować tempa rozwoju dzieci zdolnych. Wiedzę muzyczną wykorzystuję w ćwiczeniach nad umuzykalnianiem dzieci.

mgr Jolanta Fijałkowska

Nauczycielka dyplomowana z 35 letnim stażem pracy. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego oraz studia w Wyższej Szkole Humanistyczno - Pedagogicznej w Łowiczu, kierunek Nauczanie wczesnoszkolne. Obecnie pracuje w grupie dzieci  5 letnich wspierając ich rozwój podczas wielu wielu ciekawych zajęć i zabaw z zakresu matematyki, bajki, plastyki, muzyki.

mgr Teresa Izdebska

Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego i Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Pułtusku. Jest nauczycielem dyplomowanym z 37 letnim stażem pracy. Obecnie pracuje w grupie   3  letnich dzieci. W pracy w dziećmi stara się aby każde dziecko było szczęśliwe, wspierając indywidualnie jego rozwój. Swoje zainteresowania - muzykę, plastykę i literaturę przekazuję dzieciom podczas zajęć.

mgr Ewa Ostrowska

Nauczyciel Dyplomowany, zamężna, dorosła córka. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie, następnie studia magisterskie w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu na Wydziale Pedagogicznym, gdzie obroniła pracę magisterską z zakresu psychologii.

Jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Posiada uprawnienia instruktora gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Obecnie prowadzi grupę dzieci 6 letnich.

Poza pracą zawodową interesuje się dobrą literaturą i kinem. Pasjonatka żeglarstwa i wszystkiego co związane z wodą oraz turystyki rowerowej.

mgr Marzena Pawlak

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu w zakresie edukacji początkowej. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Praca nauczyciela to spełnienie marzeń z dzieciństwa, pasja którą sukcesywnie rozwijam. Pracuje w grupie dzieci 4-5 letnich

mgr Grażyna Wojtachnio

nauczyciel dyplomowany Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej w Łowiczu na kierunku Edukacji Wczesnoszkolnej. Studium Wychowania Przedszkolnego w Rembertowie. Wieloletni pracownik Przedszkola nr 12 w Otwocku Mężatka, dwoje dzieci w wieku szkolnym. Zainteresowania – turystyka krajoznawcza, fotografia, muzyka klasyczna, dobra książka, teatr. Pracuje w grupie dzieci  6 letnich

Pracownicy administracji i obsługi:

W pracy dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczej nauczycielom pomagają

- pani Marianna Firląg - pomoc nauczyciela w grupie dzieci najmłodszych

- pani Bogusia Lasecka - woźna oddziałowa w grupie I(dzieci 3 letnie)

- pani Barbara Cygan - woźna oddziałowa w grupie dzieci II (dzieci 4-5 letnie)

- pani Małgorzata Szymczak - woźna oddziałowa w grupie IV (dzieci 6 letnie)

Pyszne i zdrowe posiłki przygotowuje dla nas pani Monika Górnik

Pomagają jej w tym:

- pani Marlena Kowalska

- pani Anna Wieczorek

Trudną i odpowiedzialną pracę intendentki w przedszkolu wykonuje

pani Ewa Zych.

Konserwatorem dbającym o wygląd tarasu, ogrodu przedszkolnego jest Pan Leszek Dudzicki. Dodatkowo pomaga dzieciom przy przechodzeniu na drugą stronę ulicy (na teren), oraz pomaga intendentce w przynoszeniu wszystkich zakupów do przedszkola. Opiekuje się również naszym tarasem przedszkolny oraz salą grupy IV.

© 2019 Przedszkole 12 Otwock All Rights Reserved.