Lokalizacja,05-400 Otwock, ul. Batorego 34
22 7795101
p12@oswiata-otwock.pl

Grupa II – Jeżyki

Grupa II to dzieci 4 – letnie. W grupie II w roku 2023/2024 pracują panie Patrycja Stońko oraz Paulina Klukowska. W pracach dotyczących grupy pomaga im pani Barbara Cygan. Dzieci są wesołe, uśmiechnięte i ciekawe świata. Lubią zabawę, śpiew i tańce. Z radością chodzą na wycieczki i spacery, wykonują prace plastyczne. Zainteresowania dzieci pogłębiają się, zwiększa się też możliwość skupienia uwagi na jednym temacie. W tym wieku zachodzą duże zmiany w rozwoju społecznym dziecka, nasila się potrzeba współdziałania z rówieśnikami, wzrasta wrażliwość na opinie otoczenia, rodzi się potrzeba współzawodnictwa. Podczas zabawy mnożą się konflikty, pojawiają się sympatie i antypatie. Dzieci uczą się norm postępowania poprzez wprowadzanie norm i zasad. Nie wszyscy jednak posiadają umiejętność podporządkowania się niezbędnym wymaganiom dyscypliny. Dojrzałość emocjonalno-społeczna dzieci jest bardzo zróżnicowana. Dzieci są w znaczącym stopniu samodzielne. Chętnie nawiązują kontakty z nauczycielem i kolegami.

Rok 2022

Zakończenie roku

Dzień Babci i Dziadka

Rok 2021

Pasowanie

Bal

Rok 2020

Mikołaj

Dzień Babci i Dziadka

Pasowanie Jeżyki

 

Skip to content